1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER
  • آخرین بروزرسانی: یکشنبه 25 فوریه 2018. برابر با یکشنبه, 06 اسفند 1396

گزارش

هفتادمین کنگره خانواده جهانی لیبرال‌ها

  در دوران جنگ سرد این لیبرال‌ها بودند که در خط نخست دفاع از آزادی‌های فردی و حقوق بشر ایستادند، امروز هم تنها لیبرال‌ها خواهند توانست در مقابل افراطی‌گری دینی بایستند و راه چاره‌ای بیابند. تنها تصور کنید که به‌جای یک دولت تئوکراتیک در ایران، یک دولت لیبرال به روی کار بیاید. تأثیر این دموکراسی در منطقه خاورمیانه باورنکردنی خواهد بود. «با ایران چه باید کرد؟» به ایرانیان لیبرال داخل کشور این امید را تزریق کنید که آن‌ها را فراموش نکردید. آن‌ها را در عرصه‌های جهانی موردحمایت و تشویق خود قرار دهید. به آن‌ها این کمک را بکنید تا در پهنه گیتی با دیگر لیبرال‌ها نظرات خود را تبادل کنند و از همفکری هم‌سود ببرند. به ایرانیان این پیغام را بدهید که از راه تغییرات فرهنگی به دموکراسی خواهید رسید.

بیشتر بخوانید ...

ملاقات رایزن حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) و تنی چند از مسئولین حزبی با آقای سام گرندورگ سر کنسول اسرائیل در لوس آنجلس

گفتگو پیرامون موضوع دوستی دو ملت و نقش تروریستی جمهوری اسلامی در منطقهٔ صورت پذیرفت؛ همچنین پاسخ منتشرشده‌ی دبیر کل محترم حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) جناب آقای خسرو بیت الهی به پیام آقای نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل به ایشان تقدیم شد.

بیشتر بخوانید ...

بزرگداشت پادشاهان پهلوی و یک‌صد و دهمین سالگرد انقلاب مشروطه

  سخنران بعدی نیک آهنگ کوثر فعال اجتماعی، روزنامه‌نگار و کاریکاتوریست مشهور بود. وی که در رشته زمین‌شناسی در دانشگاه تهران تحصیل‌کرده است، درباره مسئله کمبود آب در ایران و تهدیدی که ازاین‌جهت متوجه کشور است، سخن گفت.
وی گفت مقایسه عکس‌های ماهواره‌ای امروز با 37 سال پیش از ایران نشان می‌دهد که حاشیه سبز ایران که نشانه جنگل‌ها و بیشه‌ها است کمتر و بخش‌های قهوه‌ای که نمایانگر کویرها و صحراها می‌باشد بیشتر شده و از میزان برف رشته‌کوه‌های البرز و زاگرس کاسته شده است.
کوثر با اشاره به این‌که در دوران تحصیل در دانشگاه برای کارآموزی و نقشه‌برداری به استان چهارمحال و بختیاری سفرکرده بود گفت 25 سال پیش رود کارون و سرشاخه‌های آن سرشار از آب بود ولی امروز کاملاً خشک‌شده است به‌طوری‌که برای ساکنان شماری از روستاهای این منطقه با تانکر آب آشامیدنی برده می‌شود.
وی علت این امر را انتقال آب از چهارمحال بختیاری به شهرستان رفسنجان دانست و گفت یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی چندی پیش گفت 80 میلیارد دلار آب برای تولید 30 میلیارد دلار پسته مصرف‌شده است، درحالی‌که از این ارز درواقع چیزی نصیب مردم ایران نمی‌شود.

بیشتر بخوانید ...

گزارش کنفرانس «چشم‌انداز ایران...فرصت‌ها و چالش‌ها!»

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) -شاخه لندن در روز جمعه شانزدهم دسامبر در سالن کتابخانه کنزینگتون لندن، کنفرانسی تحت عنوان «چشم‌انداز ایران...فرصت‌ها و چالش‌ها!» با حضور آقايان پرفسور شاهین فاطمی، پرفسور حسن منصور و دکتر رضا تقی زاده برگزار کرد.

نخستين سخنران آقای دکتر رضا تقی زاده سخنرانی خود را با موضوعانتخابات رئیس‌جمهور جدید آمریکا و تأثير آن بر ایران و خاورمیانه آغاز کردند. ایشان با انتقاد از سیاست‌های دولت آمریکا در هشت سال گذشته که همواره صدای مخالفان جمهوری اسلامی را مورد سانسور قرار داده و با یکدست کردن و از صافی عبور دادن کارکنان شبکه‌های خبری خود فقط صدای طیفی خاص را موردتوجه قرار داده‌اند اشاره کردند و تأکید داشتند که صدای مخالفان جمهوری اسلامی می‌بایست در رسانه‌هایی که بااعتبار و هزینه آمریکا تامین می‌شوند شنیده شود و همان اندازه که به اصلاح‌طلبان مجال اظهار عقیده داده می‌شود به دگر اندیشان هم فرصت داده شود. پس از سخنرانى ايشان دقايقى به پرسش و پاسخ پرداخته شد.

سخنران دوم دکتر حسن منصور درباره اقتصاد ایران و عملکرد برجام سخن گفتند. ایشان با اشاره به قیمت دلار و میزان حقوق دریافتی کارمندان و کارگران در زمان پیش و پس از انقلاب و مقایسه آن‌ها با یكديگر، عنوان کردند که دلار افزایش شش هزار برابری داشته درحالی‌که حقوق دریافتی مردم تقریباً ١٤٠٠برابر شده كه این نشان‌دهنده ان است که سطح قدرت خريد مردم به رقمی کمتر از نيمى از زمان پیش از انقلاب رسیده. این در حالی است که بسیاری از ارگان‌های وابسته به سپاه و دولت معاف از مالیات شده‌اند.

آخرين سخنران برنامه جناب آقای دکتر شاهین فاطمی به موضوع ملی‌گرایی پرداخته و با اشاره به شرکت چند صدهزارنفری مردم در پاسارگاد و شعارهای ملی‌گرایانه عنوان کردند که جمهوری اسلامی بیش از همیشه از مردم هراس دارد و مثل‌اینکه بر روی باروت و مهمات خوابیده باشد. دکتر فاطمی قسمتی از زمان را به جمع‌بندی و نتیجه‌گیری اختصاص دادند.
در قسمت بعد، جلسه پرسش و پاسخی برگزار شد که تعداد زیادی از حاضرین در جلسه سؤالات خود را با سخنرانان برنامه مطرح کردند که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

بیشتر بخوانید ...

برنامه اقتصادی منشور حزب

  یکی از مهم‌ترین عرصه‌های آزادی، اقتصاد آزاد است. اینکه تک‌تک افراد، باتدبیر و اراده و مسئولیت خود، امر معاش خود را سامان دهند و به ازای استعدادها و توانائی‌های خود، در تقسیم‌کار اجتماعی شرکت کنند. آزادی سیاسی، بدون تأمین آزادی اقتصادی به دست نمی‌آید و برای تأمین و استقرار آزادی، پی انداختن نهادهای اقتصاد آزاد ضروری است.
لازمه آزادی اقتصادی، ریشه گرفتن نظم ناشی از قوانین دموکراتیک، نهادینه شدن حقوق فرد، تأسیس یک قوه قضائی پاکیزه و مستقل به‌مثابه تضمین ‌کننده امنیت، حقوق فرد، حافظ حقوق مالکیت و ضامن اجرای قراردادهاست. همچنین، شکل گرفتن یک بخش خصوصی نیرومند، سرزنده و رقابت‌پذیر به اتکای یک طبقه متوسط نواندیش، شرط ناگزیر پا گرفتن اقتصاد آزاد است. در اقتصاد آزاد، بازارهای آزاد و رقابتی میدان تجلی نیازها و ترجیحات افراد جامعه است و کلیه عوامل تولید اعم از کار و سرمایه و تکنولوژی، از طریق آن‌ها تخصیص پیدا می‌کنند.
نقش دولت در اقتصاد آزاد محدود است به زمینه‌سازی فعالیت عاملان اقتصادی و پدید آوردن زیرساخت‌هایی نظیر شبکه راه‌ها، و ارتباطات و گسترش فضاهای مجازی در خدمت تولید و توزیع. همین‌طور تأسیس یک نظام علمی مالیاتی در خدمت افزایش بارآوری و تأمین اجتماعی، تأمین آموزش و بهداشت همگانی از کارکردهای یک دولت ناظر به رفاه است. با تکوین چنین دولتی، مالکیت‌های عمده زمین‌ها, مستغلات، صنایع و معادن ازجمله نفت و گاز، طبق موازین قانونی و اقتصادی به بخش خصوصی واگذار خواهد شد، و دولت هزینه خدمات خود را از طریق نظام مالیاتی کسب خواهد کرد.

بیشتر بخوانید ...

برگه درخواست عضویت
ایمیل دبیرخانه حزب
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما همراه باشید

آخرین مقالات درج شده جدید

مشروطه ایرانی و گفتمان ملی…

22 بهمن و خیزش مردم ایران…

تلاش بیهوده حجاریان…

هفدهم ماه دی، روز زن در ایران…

بیانیه جبهه ایران‌گرایان در پشتیبانی از تظاهرات گسترده مردم در ایران…

مقالات دگراندیشان جدید

مشکل، مردم ایران نیستند؛ رژیم جانی‌شان است…

قیام ملی نقاب (نجات قیام ایران بزرگ)…

آیت‌الله مایک؛ آمریکاییِ مسلمان‌شده‌، رئیس جدید میز ایران سازمان سیا…

ایران را چرا باید دوست داشت؟…

در باغ وحش آخوندها!…

مقالات هم‌اندیشان جدید

بحثی در مقوله رفراندوم درخواستی و بیانیه پانزده اصلاح‌طلب پشیمان…

آیا هدف روسیه تبدیل ایران به یک «حکومت اقماری» است؟…

مارتین لوتر: مردی که به قرون‌وسطی فرمان ایست داد…

تشدید «جنگ سرد» در مناسبات آمریکا و ایران…

جشن مهرگان، تجدید پیمان با مهر و روشنایی…