1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER
  • آخرین بروزرسانی: یکشنبه 25 فوریه 2018. برابر با یکشنبه, 06 اسفند 1396

بیانیه مشترک چهار سازمان و حزب سیاسی

.هم‌میهنان گرامی

وضعیت کنونی کشور، همه ایران دوستان را وامی‌دارد تا نسبت به کنش‌ها و واکنش‌های موجود در فضای فرهنگی و سیاسی، حساس و موشکاف باشند و از رخدادهای به‌ظاهر ساده و پیش‌پاافتاده، بی‌تفاوت گذر نکنند.

چندی است که حرکت‌های آشکار ایران ستیزانه با شعارهای دمکراسی خواهانه در برونمرز جلوه می‌کنند. اعلام موجودیت یک جبهه یا شورا یا سازمان در یک گردهمایی، پدیده تازه‌ای نیست ولی بهره‌گیری از نقاب حقوق بشری و دمکراسی خواهی برای اهداف آشکار تجزیه‌طلبانه، ترفند نوینی برای حمله به یگانگی ملی ما به‌عنوان ملت تاریخی ایران است. طرح فدرالیسم برای کشوری که مردمانش از پگاه تاریخ بر یک هویت مشترک خودآگاه بوده‌اند و همزیستی نمونه‌ای داشته‌اند، چیزی جز برنامه‌ریزی برای پاره‌پاره کردن ایران بدون عنوان کردن مستقیم این هدف شوم نمی‌باشد. بیگمان، گذاشتن شعار فدرالیسم در کنار حفظ یکپارچگی کشور، توهین به شعور مخاطبان است.

طرح مباحثی همچون «آموزش به زبان مادری»، «کثیرالمله بودن ایران»، «هویت قومی» و «حق تعیین سرنوشت» که بی‌گمان ماندگاری ایران را هدف قرار داده بود و با هوشیاری میهن‌پرستان، شکست خورد اکنون جای خود را به عناوین به‌ظاهر بی‌خطر و مثبت داده‌اند. آنان که جسارت طرح آشکار تجزیه کشور را ندارند، امروز با زدن ماسک دمکراتیک بر چهره، به دنبال همان اهداف اهریمنی یعنی کشاندن کشور به بحران‌های قومی، زبانی، دینی، جنگ داخلی و سرانجام فروپاشی می‌باشند.

جبهه ایران‌گرایان طرح هر شعار و برنامه‌ای را که تهدیدی متوجه یکپارچگی کشور و وحدت ملت یگانه ایران نمایند، محکوم کرده و با همه نیرو با آن رویارویی می‌نماید، چه این برنامه‌ها مستقیماً رنگ و بوی قومی- قبیله‌ای داشته باشند و چه در پشت ظاهر دمکراسی خواهی، جهانی‌شدن و تجدد پنهان‌شده باشند.


پاینده ایران
جبهه ایران‌گرایان: سازمان برون‌مرزی حزب پان ایرانیست، حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات)، جبهه ملی ایران (تشکیلات آمریکا) و جنبش رنسانس (نوزایی) ایرانی

برگه درخواست عضویت
ایمیل دبیرخانه حزب
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما همراه باشید

آخرین مقالات درج شده جدید

مشروطه ایرانی و گفتمان ملی…

22 بهمن و خیزش مردم ایران…

تلاش بیهوده حجاریان…

هفدهم ماه دی، روز زن در ایران…

بیانیه جبهه ایران‌گرایان در پشتیبانی از تظاهرات گسترده مردم در ایران…

مقالات دگراندیشان جدید

مشکل، مردم ایران نیستند؛ رژیم جانی‌شان است…

قیام ملی نقاب (نجات قیام ایران بزرگ)…

آیت‌الله مایک؛ آمریکاییِ مسلمان‌شده‌، رئیس جدید میز ایران سازمان سیا…

ایران را چرا باید دوست داشت؟…

در باغ وحش آخوندها!…

مقالات هم‌اندیشان جدید

بحثی در مقوله رفراندوم درخواستی و بیانیه پانزده اصلاح‌طلب پشیمان…

آیا هدف روسیه تبدیل ایران به یک «حکومت اقماری» است؟…

مارتین لوتر: مردی که به قرون‌وسطی فرمان ایست داد…

تشدید «جنگ سرد» در مناسبات آمریکا و ایران…

جشن مهرگان، تجدید پیمان با مهر و روشنایی…