1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER
  • آخرین بروزرسانی: یکشنبه 25 فوریه 2018. برابر با یکشنبه, 06 اسفند 1396

شایان آریا

تلاش بیهوده حجاریان

  مقاله حجاریان این مغز متفكر و تئوریسین اصلاحات با تمام آشفته‌گوئی‌هایش گواه خجسته‌ای است بر آغازِ پایانِ جمهورى اسلامى. نظامى كه جز تباهى و ویرانى براى ایران و ایرانى چیزى به ارمغان نیاورده است.

بیشتر بخوانید ...

گذشته‌ای كه بايد فراموش می‌شد ولى نشد!

آنچه امسال در هفتم آبان ماه در روز بزرگداشت كورش بزرگ در پاسارگاد روى داد گرچه براى بسيارى، مخصوصاً در اپوزیسیون چپ تا حد زيادى غافلگیرکننده بود براى رژيم اما ادامه روندى بود كه نه‌تنها نشانه‌هایش را در همه‌جا می‌دید بلكه از مدت‌ها پيش تلاش می‌کرد تا در حد توانِ خود آن را تحت كنترل خود درآورده و مهم‌تر از آن اجازه ندهد به مجراى طبيعى خود افتاده و مخالفینش بتوانند از آن علیه اش استفاده كنند.
اين روند چيزى نيست مگر روند بيدارى ايرانيان و آشنایی هر چه بيشتر آنان با گذشته پرافتخار ميهنشان؛ گذشته‌ای كه رژيم اسلامى از بدو روى كار آمدن تلاش كرد كه هر دو جنبه آن را نفى و از خاطره‌ها بزدايد؛ گذشته افتخارآمیز ايران قبل از اسلام و گذشته افتخارآمیز دوران شکوفایی ايران قبل از انقلاب اسلامى در دوران پهلوى.
رژيم اسلامى همواره شكوه ايران باستان را نفى كرده و می‌کند كه قبل از اسلام در ايران خبرى نبوده و اين اسلام بوده كه دوران شکوفایی ايران را رقم‌زده و هم‌زمان شکوفایی ايران پيش از انقلاب اسلامى را نيز نفى می‌کرده و می‌کند كه در ايران قبل از انقلاب اسلامى جز ويرانى، جز فساد، جز ضعف، جز زبونى، جز وابستگى و جز استبداد خبر ديگرى نبوده است.

بیشتر بخوانید ...

درسی كه بعضی از آموختنش عاجزاند!‏

  اما معلوم نیست چرا ایشان مستقیم از زنده یاد دكتر داریوش همایون و یا حزب ‏مشروطه ایران ( لیبرال دمكرات) نام نبرده‌اند؟ چه لزومی داشت که زنده یاد ‏همایون را آنهم با کنایه تا حد یک مرجع تقلید و اعضای حزب را تا حد مقلدین آن ‏مرجع پائیین بیاورند؟ در اینجا جناب نوری‌علا نه تنها به دوست دیرین خود (آنچنان ‏که بارها در برنامه جناب آقای میبدی از زنده یاد همایون به عنوان دوست دیرین ‏خود نام برده‌اند که صحت و سقم آن به خود ایشان مربوط است) جفا کرده‌اند که ‏در لفافه توهینی به او و به حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) نیز روا ‏داشته‌اند. از سر کین یا اقتضای طبیعت، به هر علتی که چنین کرده‌اند، چنین ‏روشهای ناجوانمردانه‌ای در مباحث سیاسی نه قابل قبول و در حد ماست و نه ‏قابل قبول و در حد خوانندگان مقالات ایشان.‏

بیشتر بخوانید ...

سى و پنجمين سالروز درگذشت اعليحضرت فقيد محمدرضا شاه پهلوى شاهنشاه آريامهر

  سی‌وپنج سال از درگذشت او می‌گذرد. سی‌وپنج سالى كه چند نسل از ايرانيان از پير و جوان فرصت بازنگرى دوران او و کارنامه‌اش را داشته‌اند. فرصت داشته‌اند تا كارنامه دورانش را به‌دوراز حب و بغض در ترازوى انصاف بسنجند. فرصت داشته‌اند تا لاف‌های دشمنانش را از هر طيف و طایفه‌ای كه بوده‌اند و هستند را در كنارش سنجيده و محك زنند. دوران پادشاهی‌اش سی‌وهفت سال بود. تا امروز دشمنان پرمدعایش همان اندازه وقت داشته‌اند كه او داشت. نتيجه اين بازنگرى و اين عيار سنجى سی‌وهفت‌ساله را كمتر كسى می‌تواند انكار كند. پادشاه فقيد از آن دسته رهبرانى است كه هر چه زمان بيشتر می‌گذرد چهره‌اش روشن‌تر و خدماتش درخشان‌تر می‌شود. به‌راستی‌که «زمان» بزرگ‌ترین دشمنِ دشمنان او و بزرگ‌ترین و وفادارترين دوست اوست؛ و به‌راستی‌که چه‌بهتر از این‌که همين براى جاودانگی‌اش در تاريخ بس است.

بیشتر بخوانید ...

چند کلامی با جناب دکتر اسماعیل نوری‌علا

  ما زمانی این نظام را برای آینده ایران برگزیدیم و به آن ‏وفادار و پایبند ماندیم که با وقوع انقلاب ویرانگر ‏اسلامی و سقوط نظام پادشاهی، پادشاهی در ‏پایین‌ترین نقطه از محبوبییت و مقبولییت تاریخی خود ‏بسر می‌برد. هیچگونه مزییت استراتژیکی حداقل در ‏آن زمان برایش قابل تصور نبود. اگر امروز به خاطر ‏فاجعه‌ای که قالب جمهوری حاکم بر ایران در طول این ‏سی و پنج سال به بار آورده و حمایتهای بی‌دریغ ‏بسیاری از جمهوری‌خواهان از همه گروه‌ها و ‏اندیشه‌های گوناگون آن در مقاطع مختلف از آن به ‏عمل آورده‌اند و همچنان بسیاری از آنان می‌آورند ‏می‌توان مزییتی برای قالب پادشاهی متصور شد ‏اما در آن زمان به هیچ عنوان چنین نبود! ‏

بیشتر بخوانید ...

برگه درخواست عضویت
ایمیل دبیرخانه حزب
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما همراه باشید

کتاب‌های علی‌اصغر حقدار

آخرین مقالات درج شده جدید

مشروطه ایرانی و گفتمان ملی…

22 بهمن و خیزش مردم ایران…

تلاش بیهوده حجاریان…

هفدهم ماه دی، روز زن در ایران…

بیانیه جبهه ایران‌گرایان در پشتیبانی از تظاهرات گسترده مردم در ایران…

مقالات دگراندیشان جدید

مشکل، مردم ایران نیستند؛ رژیم جانی‌شان است…

قیام ملی نقاب (نجات قیام ایران بزرگ)…

آیت‌الله مایک؛ آمریکاییِ مسلمان‌شده‌، رئیس جدید میز ایران سازمان سیا…

ایران را چرا باید دوست داشت؟…

در باغ وحش آخوندها!…

مقالات هم‌اندیشان جدید

بحثی در مقوله رفراندوم درخواستی و بیانیه پانزده اصلاح‌طلب پشیمان…

آیا هدف روسیه تبدیل ایران به یک «حکومت اقماری» است؟…

مارتین لوتر: مردی که به قرون‌وسطی فرمان ایست داد…

تشدید «جنگ سرد» در مناسبات آمریکا و ایران…

جشن مهرگان، تجدید پیمان با مهر و روشنایی…