1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER
  • آخرین بروزرسانی: یکشنبه 25 فوریه 2018. برابر با یکشنبه, 06 اسفند 1396

شیرین طبیب زاده

آقای اوباما، جنگ تنها آلترناتیو نبود

  عکس‌العمل شما آقای رئیس‌جمهور نسبت به رستاخیز مردم ایران در سال ۲۰۰۹ چه بود؟ اینکه در همان زمانی که چشمان زیبای ندا دریای خون شد و نگاه معصومانه‌اش را گوئی ملتمسانه به‌سوی جهان دوخت شما سرگرم نامه‌نگاری با تبهکار شیطان‌صفتی بودید که دهه‌هاست نفس‌ها را در سینه‌های ملتی خفه کرده است، مرد فاسد غاصبی که اگر بماند بازهم به جنایاتش در وطن من و در منطقه با گشایشی که شما در کارش ایجاد کرده‌اید ادامه خواهد داد؟ راستی شما در این سال‌ها بدون دلیل و یا برای استمالت رژیم چند بار تکرار کردید که «ما قصد تغییر رژیم در ایران را نداریم» که با این سخنان بی‌مورد و نابجایتان از طرفی جان تازه‌ای به حاکمان جابر رژیم اسلامی دادید و از طرف دیگر تمام انرژی مخالفان جمهوری اسلامی را گرفتید؟ و چنین شد که مردم ایران پس از بپا خیزی ۲۰۰۹ و پس از به‌اصطلاح بهار عربی که خود منتج از رستاخیز مرم ایران بود، ناگهان به حقیقت دردناکی دست یافتند که شما و متحدانتان پشیزی برای نقض حقوق بشر در ایران و منطقه قائل نیستید و به فراست دریافتند که شما پشت رژیم‌های جبار منطقه هستید و اعتراضات آن‌ها با سرکوب رژیمی روبرو خواهد شد که هفت‌اقلیم جهان نگهدار آنست.

بیشتر بخوانید ...

ما و قرارداد هسته‌ای!

  وقتی داستان‌های قهرمانی‌های قهرمانان شاهنامه را می‌خوانم و یا سرگذشت ملت‌هایی را که تا پای جان برای آزادی جنگیدند، با خود میگویم آیا این‌ها حقیقت دارند؟ درجایی می‌خواندم که کسی پرسیده بود چگونه است که مردم تونس با یک خودسوزی انقلاب کردند و تا حدودی به دموکراسی رسیدند اما در کشور ما ده‌ها خودسوزی و خودکشی و هزاران اعدام و زندانی، کمترین اثری در بپا خیزی مردم نداشته است. پاسخ این بود که مردم تونس اکثریت بی‌اطلاع و بی‌خیال و نفع خودبین و اقلیت خیانت‌کاری مانند تریتا پارسی وووووووو بسیاری دیگر نداشت. حیف از آن سرزمین مقدسی که ما صاحبانش هستیم. پایان موعظه!

بیشتر بخوانید ...

به مناسبت ِهشتم مارس، روز ِ جهانی ِ زن

  در کشور عزیز ما ایران نیز این تلاش‌ها از بیش از صدسال پیش جسته‌وگریخته آغاز گردید تا سرانجام در سال‌های شصت و هفتاد میلادی زن ایرانی که پیش از آن حتی به‌حساب نمی‌آمد به‌حق و حقوقی که تصورش را نیز نمی‌کرد رسید. با گرفتن حق رأی و بعدها گنجاندن قانون حمایت از خانواده توسط حکومت به‌عنوان یکی از مفاد اصول انقلاب سفید، این تغییرات به نفع زنان به اوج خود رسیدند. شوربختانه، اکثریت زنان ما در آن زمان‌ها حتی متوجه نبودند که با تلاشی بسیار کمتر از زنان بسیاری از کشورهای دیگر- شاید بتوان گفت با کمترین بها – به حقوقی دست‌یافته‌اند که زنان آن کشورها بر ای رسید ن به آن حقوق دهه‌ها تلاش کرده، تحقیر شدند، اعتصاب کردند ، کتک خوردند، گرسنگی کشیدند، به زندان افتادند و مصیبت‌های دیگر تا به‌تدریج به‌حق و حقوقی که امروز دارند رسیدند.

بیشتر بخوانید ...

چه کنیم با رژیمی که با ما نیست و بر ماست

  ایرانیان طرفدار رژیم، قلم‌به‌دستان و لابی‌های جمهوری اسلامی نیز، باملاحظه شیرین‌کاری‌ها و خودشیرینی‌های آقای ظریف و شرکا یک روز کار را تمام‌شده می‌پندارند و چنان از ژست‌ها و خنده‌های متظاهرانه و زشت این مرد دروغ‌گو به وجد می‌آیند که گمان می‌برند شاید حقیقتاً او کسی است اما یکی دو روز بعد سرخورده و حیران تمام آرزوهایشان با یکی دو جمله رهبر عالی‌مقام که به‌قدری از همۀ تحقیرها و شکست‌ها خشمگین است که دیگر احتیاجی به پاکی کلام و ادب در سخن نیز نمی‌بیند، بر باد می‌رود. خود رئیس‌جمهورشان نیز که دیگر چیزی به‌جز یک مترسک نیست همه‌روزه توسط هر بی‌پرنسیپ بی‌سوادی بنام وکیل مجلس و امام‌جمعه و آخوند دم سقاخانه و این فرمانده و آن‌یکی به‌اصطلاح ژنرال، حقیر و حقیرتر می‌رود- مانده است که دیگر چه دروغ مردم‌پسندی سرهم کند و چگونه سروته قضیه را به هم بیاورد. امروز حسن روحانی چیزی برای وصل کردن می‌گوید و فردایش رهبر عظیم‌الشانِ کاملاً بی‌اطلاع که امربر او مشتبه شده و تصور می‌کند که همه‌چیزدان است، با یکی دو جمله همۀ رشته‌های او و تیمش را پنبه می‌کند.

بیشتر بخوانید ...

از شما انقلابیون می‌پرسیم، چرا؟

  آیا از اینکه ایران بقولی ژاندارم خلیج‌فارس بود در عذاب بودید، آیا ترجیح می‌دادید مانند گذشته انگلستان ژاندارم این خلیج مهم باشد و یا مانند امروز امریکا و انگلیس و اخیراً فرانسه؟ معتقد بودید که ایران نمی‌بایست متحد آمریکا باشد و ترجیح می‌دادید که کشورتان عضوی از اعضای کشورهای غیر متعهد باشد و دل‌خوش که سالی یک‌بار در جلسات آن شرکت می‌کند تا سال بعد؟ بدون شک هر فردی که کمترین اطلاعی از وضعیت جهان در تنگاتنگ جنگ سرد بین دو ابرقدرت داشته باشد می‌داند که با در نظر گرفتن سابقۀ دشمنی‌های ایران و روس و ایران و انگلیس، امریکا طبیعی‌ترین متحد برای ایران آن روز بود. مضافاً اینکه امریکا آن‌گونه که مخالفین رژیم به‌عمد و از سر کینه و سلیقۀ شخصی تصویر و در شبکه‌های جهانی‌شان پخش می‌کردند، آن امریکای جهان خوار نبود. از کمک امریکا به کشورمان در زمان اشغال روس‌ها در سال‌های بیست بگیرید تا کمک‌های بسیار مهم و حیاتی در ریشه‌کن کردن بیماری‌های مختلف با کمک سازمان‌های کمک‌های جهانی همچون کاره، اصل چهار و غیره و تعلیم و تربیت صدها کادر نظامی، صنعتی و کشاورزی و تکنولوژی و کمک‌های شگرف دیگری که جهت پیشرفت‌های ایران در آن زمان بسیار ارزشمند بودند. شاید هم خشمگین بودید که بیکاری به صفر رسیده بود که زنان دیگر شهروند درجۀ دو و ضعیفه و مادر این‌وآن نبودند و یا شاید دوست نمی‌داشتید که فرزندانتان در مدرسه شیر و بیسکویت و موز می‌خورند و ده‌ها چراهای دیگر؟

بیشتر بخوانید ...

برگه درخواست عضویت
ایمیل دبیرخانه حزب
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما همراه باشید

کتاب‌های علی‌اصغر حقدار

آخرین مقالات درج شده جدید

مشروطه ایرانی و گفتمان ملی…

22 بهمن و خیزش مردم ایران…

تلاش بیهوده حجاریان…

هفدهم ماه دی، روز زن در ایران…

بیانیه جبهه ایران‌گرایان در پشتیبانی از تظاهرات گسترده مردم در ایران…

مقالات دگراندیشان جدید

مشکل، مردم ایران نیستند؛ رژیم جانی‌شان است…

قیام ملی نقاب (نجات قیام ایران بزرگ)…

آیت‌الله مایک؛ آمریکاییِ مسلمان‌شده‌، رئیس جدید میز ایران سازمان سیا…

ایران را چرا باید دوست داشت؟…

در باغ وحش آخوندها!…

مقالات هم‌اندیشان جدید

بحثی در مقوله رفراندوم درخواستی و بیانیه پانزده اصلاح‌طلب پشیمان…

آیا هدف روسیه تبدیل ایران به یک «حکومت اقماری» است؟…

مارتین لوتر: مردی که به قرون‌وسطی فرمان ایست داد…

تشدید «جنگ سرد» در مناسبات آمریکا و ایران…

جشن مهرگان، تجدید پیمان با مهر و روشنایی…