1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER
  • آخرین بروزرسانی: یکشنبه 25 فوریه 2018. برابر با یکشنبه, 06 اسفند 1396

هم‌اندیش

وقت فراموشی نیست

درست است که ما، در پی انقلاب مشروطیت، به آن آزادی و دموکراسی که خواسته‌اش بود نرسیدیم اما به آن بسیار نزدیک‌تر شدیم، حال‌آنکه در انقلاب اسلامی ما نه‌تنها به آزادی نزدیک نشدیم بلکه قرن‌ها به عقب‌تر ازآنجاکه بودیم فروافتادیم.

بیشتر بخوانید ...

بیانیه شاهزاده رضا پهلوی به مناسبت انتخابات سال ۱۳۹۶

فرقه تبهکار حاکم هیچ اولویت دیگری جز حفظ قدرت مطلقه خویش برای خود نشناخته و نمی‌شناسد. فرقه حاکم برای حفظ خود تمام منابع انسانی و طبیعی ایران را نابود خواهد کرد. نسل شما دلیران ایرانی، واپسین نسل و واپسین سنگر برای رهانیدن ایران از پرتگاه نابودی است.جوانان آزاده ایران مشکل را نمی‌توان با آن‌هایی که کلیدی‌ترین؛ نقش را در به وجود آوردن آن ایفا کرده‌اند، حل کرد مشکل ایران فکرت فرقه‌ای و حاکمیت منحط و ضد ملی موجود است. پادزهر انحطاطی که می‌رود تا نابودی ایران را رقم بزند، نیازمند اراده ایست ملی. شما جوانان آزاده ایرانی، نوک پیکان چنین اراده‌ای هستید

بیشتر بخوانید ...

آنچه را که به نفع ایران می‌دانم دنبال خواهم کرد

نگاه من به مردم ایران است، نگاه من به خواسته هم‌میهنانمان است. من فکر می‌کنم کشورمان باید یک روزی برسد به آن سرحدی که پایه و اساس یک حکومت بر مبنای خواست و اراده مردم باشد؛ یعنی برآمده از مردم. چون نهایتا دموکراسی همین است: حکومت مردم بر مردم. هیچ نظامی و هیچ دولتی یا حکومتی نمی‌تواند ادعای مشروعیت کند بدون اینکه این حق را به مردم یک کشور و شهروندان آن بدهد که در تعیین سرنوشت خودشان، شکل نظامشان و رهبرانشان و نمایندگانشان تصمیم‌گیر باشند. این برمی‌گردد به آنچه یک فضای واقعا باز سیاسی است با تضمین تمام آزادی‌های ممکن منجمله آزادی‌های سیاسی که ما به هیچ نحوی به شکل مطلوب در کشورمان نداشتیم؛ بنابراین در نگاهی که به آینده کشور داریم این بستر مشترکی است برای کسانی که اعتقاد دارند که چنین آزادی‌ای در گرو داشتن یک نوع حکومتی است که معرف مردم باشد.

بیشتر بخوانید ...

نامه شاهزاده رضا پهلوی به دونالد ترامپ: حساب مردم ایران را از حکومت ظالم جمهوری اسلامی می‌بایست جدا کرد

ایالات‌متحده آمریکا، در این سال‌ها که هم‌میهنانم که از وحشت دین سالاران آواره شدند، همواره سرزمین میهمان‌پذیر بوده است. افزون براین، مهاجران ایرانی توانستند سختی‌ها را پشت سر گذاشته و در کشور میزبان به‌سرعت در جایگاه شهروندانی قابل‌ستایش پایبند به ارزش‌های جهان‌شمول آن جامعه موفقیت‌های چشمگیری را به بارآورند. در بین نام‌آورهای جهان آزاد از جامعه فرهنگی اساتید دانشگاه، پژوهشگران و متخصصین شبکه‌های فضایی و اینترنتی، جامعه پزشکان و مهندسان، نویسندگان، هنرمندان و هنرآفرینان و کارآفرینان همواره نام‌های ایرانیان می‌درخشد. بر همین اساس، حساب مردم ایران را از حکومت ظالم جمهوری اسلامی می‌بایست جدا کرد.

مبارزه با اسلام سیاسی «نه جنگ و نه سازش» است. تنها راه برون‌رفت از این بحران، پشتیبانی و تقویت کنشگران مدنی ایرانی است که در قلب خاورمیانه هستند. در همین راستا امیدوارم که ایالات‌متحده آمریکا، نقش محوری به همراه دولت‌های دمکراتیک دیگر، در پشتیبانی از ملت شجاع ایران برای دستیابی به آزادی و دادگری ایفا کنند.

بیشتر بخوانید ...

مراسم اربعین در عراق و اهداف منطقه ای رژیم ایران

مراسم اربعین کربلا به بزرگ‌ترین تجمع مذهبی در جهان و مهم‌ترین مراسم مذهبی شیعیان است.
رژیم ایران که رویای رهبری جهان اسلام را در سر می‌پروراند و خود را رهبر شیعیان جهان معرفی می‌کند، با صرف میلیاردها دلار و سازمان‌دهی هیئت‌های مذهبی در و دیگر کشورهای جهان و اعزام آنان به مراسم اربعین، تلاش می‌کند تا سهم بیشتری در این مراسم داشته باشد و درنهایت کنترل آن را به دست گیرد. مراسم اربعین در کربلا، به یک پروژه استراتژیک برای رژیم ایران تبدیل‌شده است که با استفاده از آن، اهداف مهم داخلی و خارجی‌اش را دنبال می‌کند.
مراسم اربعین، پروژه استراتژیک نظام برای توسعه‌طلبی‌های منطقه‌ای و تسلط برجهان اسلام و همچنین، گسترش فضای روضه‌خوانی و سینه‌زنی در داخل و استفاده از آن برای مشروعیت بخشی به‌نظام و یارگیری برای نهادهای امنیتی نظام است.

بیشتر بخوانید ...

برگه درخواست عضویت
ایمیل دبیرخانه حزب
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با ما همراه باشید

روشنگری لازم

مقالاتی که از دگراندیشان و هم‌اندیشان در سامانه حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) درج می‌شوند، تنها برای آگاهی‌رسانی، ترویج رواداری و نهادینه کردن چندگرائی در فرهنگ سیاسی کشورمان می‌باشد و حزب هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال محتوای آنان ندارد. مقالات می‌توانند با نظرگاه‌های حزب هم‌خوانی نداشته باشند. سامانه حزب در انتخاب مقالات آزاد است.

آخرین مقالات درج شده جدید

مشروطه ایرانی و گفتمان ملی…

22 بهمن و خیزش مردم ایران…

تلاش بیهوده حجاریان…

هفدهم ماه دی، روز زن در ایران…

بیانیه جبهه ایران‌گرایان در پشتیبانی از تظاهرات گسترده مردم در ایران…

مقالات دگراندیشان جدید

مشکل، مردم ایران نیستند؛ رژیم جانی‌شان است…

قیام ملی نقاب (نجات قیام ایران بزرگ)…

آیت‌الله مایک؛ آمریکاییِ مسلمان‌شده‌، رئیس جدید میز ایران سازمان سیا…

ایران را چرا باید دوست داشت؟…

در باغ وحش آخوندها!…

مقالات هم‌اندیشان جدید

بحثی در مقوله رفراندوم درخواستی و بیانیه پانزده اصلاح‌طلب پشیمان…

آیا هدف روسیه تبدیل ایران به یک «حکومت اقماری» است؟…

مارتین لوتر: مردی که به قرون‌وسطی فرمان ایست داد…

تشدید «جنگ سرد» در مناسبات آمریکا و ایران…

جشن مهرگان، تجدید پیمان با مهر و روشنایی…